2015
Haz
 29
Okunma
2546
Sizden Gelenler
ORANTISIZ KAPTANI DERYALAR
ORANTISIZ KAPTANI DERYALAR

ORANTISIZ TERBİYESSİZLİK- ORANTISIZ KAPTANI DERYALAR (!)
 Hz. Mevlana'nın bu yazının yazılma sebebi olan arkadaşlar gibi kendini alim sanıp,beğenen ve etrafına saygısızca,edepsizce saldıranlara yaptığı o eşsiz benzetmeyi hatırlamakta fayda var (Allah razı olsun Hz. pirden. ):
" Sineğin biri, bir gün eşek idrarı içinde yüzen bir saman çöpünün üzerine kondu.Sinek mağrurane eşek idrarı içinde gemi sürmeye başladı. Ben denizcilik ve kaptanlık okudum, bu iş üzre çok düşündüm, çabaladım. Şu denize ve gemiye bir bakın! Nasıl gemi sürdüğümü görün! Diyordu. Gururundan yanına varılmıyordu. O, küçücük zihniyle büyük bir deryada gemi sürüyor, eşek idrarı ona uçsuz bucaksız bir deniz geliyor, saman çöpü de büyük bir gemi. Çünkü bilgisi ve görüşü o kadardı. Herkes dünyayı kendi zihni ve görüşü ölçüsünde görür. Gururlu ve yanlış düşünen kişi, bu sineğin misali gibidir.(Orantısız zeka olarak tanımladığı zihin:)) Zihni, eşeğin idrarını ve saman çöpünü kavrayabilecek kadardır."

 Zamanenin sinek beyinli kaptanı deryaları,kendi ilimlerini o kadar tapılacak bir tanrı haline getirmişlerdir ki,üstünde yüzdükleri eşek idrarında boğulmaları yakındır zannımca. Söz konusu lezbiyenlik, eşcinsellik, bölücük olunca hümanist,saygılı,demokrat; ama sıra, içinde yaşadıkları toplumun inancına gelince hazımsız,saygısız ve terbiyesiz olan bu "orantısız hazımsızlara "sesleniyorum bir müslüman olarak:"Sizin dininiz size ,bizim dinimiz bize!" Burası müslüman insanların yaşadığı,zevkle ve coşkuyla ibadetlerini yapabildiği bir ülke.Bunu kabul edin.

İnanmıyorsanız,uzak durun. Karalamayın,lekelemeyin,alay etmeyin... Okuduğunuz kitaplar sizi insanlıktan ,sevgi ve hoşgörüden uzaklaştırıyorsa, sineğin kaptanı deryalığından öteye geçemez futursuzluklarınız bizlerin gözünde,bilin istedim:))) Allah uyandırsın. Bahar Ç...
Önceki Yazı >>>>DOSTUM KİTAP
Sonraki Yazı >>>>Umutsuz Vaka
Yazan:BAHAR ÇEBİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 / 10    3 Kez oylandıLÜFTEN YORUM EKLEYİNİZ

ETİKETLER:

Arşiv-2012
Arşiv-2013
Arşiv-2014
Arşiv-2015
Arşiv-2016
Arşiv-2017
Son Tweetler