2016
Kasim
 24
Okunma
1082
Benim Kalemimden
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Bazı meslekler vardır dalları her yere uzanır; ama kökü görmeyen, her dalı ayrı bir şey sanır. Dallar çiçeklenir, dallar meyve verir, dallar budaklanır… Çiçeklerle, meyvelerle, dallarla o kadar yetiniriz ki düşünmeyiz ötesini. 

Bir evde annedir o kök mesela. Hani cennetin ayaklarının altında olduğunu bildiğimiz ama kıymetini bilemediğimiz annelerimiz. 
Bir toplumda öğretmendir o kök mesela. Her güzelliğin onda yeşermesine o kadar alışırız ki onda olmayanları eksik sayar; olanların nimet olduğunu düşünmeyiz bir türlü. Her iş onun vazifesidir gözümüzde. 

Oysa biz doğmadan her şeyimizle yükümüz üstüne alan annelerimiz kadar, elimiz kalem tutmaya başladıktan sonra hayatımızdaki her gelişmede payı olan öğretmenlerimizin de kadrini bilmeliyiz. 

Zira “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözünün karşılığıdır öğretmenlik. İnsanlığı kötülükten alıkoyup iyiliğe sevk eden Peygamberin mesleğidir öğretmenlik.

 Bu yüzden çok daha önemlidir her şeyden ve bu yüzden kutsaldır bu meslek. Ben Peygamber mesleğini bunları düşünerek seçtim. Elhamdülillah bugün bunları yazarken bir öğretmenim. 
Beni bugüne getiren Rabbime şükürler ediyorum ve bugüne gelmeme vesile olan öğretmenlerime teşekkürler. Bir gün bizler de bu şekilde anılırız ümidiyle bütün öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.
Önceki Yazı >>>>Uzak bir Yakınlık
Sonraki Yazı >>>>Annemin Gelinliği-23 Nisan Sevinci
Yazan:A.Gökhan AKIN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 / 10    1 Kez oylandıLÜFTEN YORUM EKLEYİNİZ

ETİKETLER:

Arşiv-2012
Arşiv-2013
Arşiv-2014
Arşiv-2015
Arşiv-2016
Arşiv-2017
Son Tweetler