2017
Nisan
 23
Okunma
1517
Sizden Gelenler
Annemin Gelinliği-23 Nisan Sevinci
Annemin Gelinliği-23 Nisan Sevinci

Yıl 1986,ilkokul 3. sınıftayım. Kızkardeşim Elif ise 2. sınıfa gidiyor. 23 Nisan yaklaşırken ikimizin de içi içine sığmıyor. Öğretmenlerimiz , en güzel kıyafetlerimizi giyip okula gelmemizi tembihlediler. 

Bizler de ,arkadaşlarımızla okuldan eve dönerken ne giyeceğimiz konusunda tartışıyoruz. Çoğu arkadaşımız gelinlikleri olduğunu ve gelinlik giyeceklerini söylüyorlar.  Sağolsun babamız,bize hep okumak ve eğitimle ilgili alışveriş yapar bu tarz giyim kuşamdan hoşlanmazdı.

Sümerbank'tan bayramlık olarak aldığımız takım elbiselerimiz ve kırmızı rugan ayakkabılarımız vardı ama biz gelinlik giymek,beyaz papatyalar gibi al bayrağımızı sallayarak,bize hediye edilmiş olan bu harkulade bayramın tadına varmak istiyorduk.

Annemize dileğimizi söyledik.Çünkü Allaaddin'in Sihirli Lambasın'dan çıkan cin hayal ürünüdür ancak anneler gerçektir ve dilekleri gerçek yapacak büyük bir güce sahiptirler. 

Annem biraz düşündü,biraz üzüldü,biraz kararsız kaldı ancak sonunda:" Merak etmeyin siz.Sizin 23 Nisan 'da gelinlik giymeniz için bir çözüm biliyorum.Ayten halanızdan size gelinlik dikmesini rica edeceğim.Ayten halanız beni kırmaz. "dedi. Tabi biz sevinçten havalara uçtuk. 
Mutluluğun verdiği basiret bağlanması ve çocucukluğun getirdiği umursamazlıkla,kumaşı nerden bulacağını sormadan sonuca odaklandık. Nede olsa annem sorunumuzu çözmüştü. 

Ayten halamız beş kuruş istemeden severek ve üzerimizde güzel duruşundan büyük memnuniyet duyarak gelinliklerimizi dikmişti.

 
Bizler büyük bir mutlulukla , pudra güllerle bezenmiş, beyaz tül gelinliklerimizle ,ellerimizde Al Bayrağımız ,kalbimizde gurur ve heyecan, Atamıza duyduğumuz şükran ve Ayten Halamıza duyduğumuz minnet duyguları içinde, bir de" İyi ki mucizeler yaratabilen bir annemiz var."diye sayıklayarak , harika bir bayram geçirmiştik. 

Çok sonraları öğrendik ki o elbiseler için anneciğim gelinliğini vermişti. Annemin 23 Nisan'ı unutulmaz kılan fedakarlığı hala gözlerimi doldurur ve hala o gelinlikle okul bahçesinde koşturduğum 23 Nisan'ı unutamam. 


Bahar Çebi
Önceki Yazı >>>>ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Yazan: Bahar Çebi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 / 10    3 Kez oylandıLÜFTEN YORUM EKLEYİNİZ

ETİKETLER:

Arşiv-2012
Arşiv-2013
Arşiv-2014
Arşiv-2015
Arşiv-2016
Arşiv-2017
Son Tweetler