2013
Ocak
 06
Okunma
3546
Benim Kalemimden
Geçen zamanla geçip gidenler
Geçen zamanla geçip gidenler

Bir vesile ile tanımadığım bir arkadaş gurubunun sohbetinde bulunuyordum. Sohbetin konusu arkadaşlık ve geçen uzun sürelerde birbirlerini görmeyen insanların gerçekten gözden uzak olan gönülden uzak olur lafına binaen mi yaşadıkları üzereydi.
Çok derin bir sohbet konusu gibi gözükse de çok basit ve anlaşılır bir konu. Bu teknolojik ve 21. Yüzyılın getirdiği çılgın ekonomik koşular altında sanırım bizler sevdiklerimizi biraz belki de çok fazla ihmal eder olduk.


Uzaklıklar nedeniyle gönülden ve gözden uzak olmayı bırakalım bir kenara çok yakın mesafelerde dahi insanlar birbirlerine kapıların açmaktan imtina eder hale geldiler.

 Hep övündüğümüz ve işte bizi batıdan ayıran şey dediğimiz Aile-dostluk bağlarımız maalesef yok ya da yok olmak üzere.
 Sanırım artık özlemiyoruz bu çılgın koşuşturmaların içinde birbirimizi.! Özlesek dahi elimiz telefona ulaşmıyor ya da atlayıp arabamıza gidip sevdiklerimiz kapısını tıklatmıyoruz. 

İşte biz geldik demiyoruz .Ya da diyemiyoruz. Kimi zaman bunun tek nedeni kendimiz ki mi zaman ise karşı taraflı istenmemek ya da bu sıcaklığı duymamak oluveriyor. Ama bilmiyoruz ki bu istememek ya da istenmemek duygusunun da bizler tarafından var edildiğini. 

 Hepimiz bu gaflet içinde bir ömür yaşayabileceğimizi sanarken zaman öylece geçip gidiyor. Ve söylediklerimizden biriside “vay be zaman ne çabuk geçti” oluveriyor. 

Oysaki en fazla şükretmemiz gereken şeylerden biri olmalı çevremizde uzak ya da yakın seven-sevilen insanların olduğu düşüncesiyle yaşamak.
Çünkü;
 Her şey çok çabuk eskiyor. 
Çünkü;
 Duygular köreliyor. 
Çünkü;
 Sağlığımızı kaybediyoruz. 

Açıkçası günden güne gücümüz tükeniyor. Sevdiklerimizi halen düşünebiliyorken, körelmemişken bazı şeyler ve kaybetmemişken tüm gücümüzü lütfen ihmal etmeyelim birbirimizi. 

Bu ister arkadaş olsun. İster kardeş. ister fizanda ki bir dost yeter ki sevdiğimiz olsun. Yarın bir gün bir telefon geliverir. Belki o bile gelmez. Belki çok zaman sonra duyarsınız bir sevdiğinizin bir daha asla sesinizi işitemeyeceğini. Çok geç olmadan haydi bugünden başlayalım birbirimizi ihmal etmemeye Ne dersiniz?
Önceki Yazı >>>>Mutlu Yıllar, Biz Büyüdük
Sonraki Yazı >>>>Tercihler-kararlar hayır ve Şer
Yazan:A.Gökhan AKIN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 / 10    3 Kez oylandıLÜFTEN YORUM EKLEYİNİZ

ETİKETLER:

Arşiv-2012
Arşiv-2013
Arşiv-2014
Arşiv-2015
Arşiv-2016
Arşiv-2017
Son Tweetler