2015
Mayıs
 10
Okunma
2526
Benim Kalemimden
Anneler günü
Anneler günü

Anneler günü, kapitalist düzenin uydurması bir gün olsa da tamamen kayıtsız kalmak mümkün olmuyor.  Her yerde bilinçaltına verilen mesajlar, en azından bir tebrik ihtiyacı doğuruyor . Bu, kucağımda kendi kuzumla geçirdiğim ilk anneler günümdü . Eşim, işi nedeniyle bir gece ve gün boyu evde yoktu. Kader, sevgili oğlumla beni başbaşa bırakmıştı . Anneler günü  heyecanıyla gece boyu beni uyutmayan oğlum bu özel günün hiçbir anını kaçırmak istemedi; gün boyu da uykuya direndi! Ilk hediyesi arka arkaya çıkardığı gazlar oldu ki bu çoook önemli bir hediyedir; bunu anneler bilir. Sonra kirli bez,  sonra  bir türlü hakim olamadığı salyalar ve son olarak omzumdaki kusmuk. Kusmuk da dahil her şey için Allah'a binlerce şükür. Benim anladığım o ki Allah insana bir evlat vererek önce sabrını ve merhametini sınıyormuş. Oğlumla başbaşa geçirdiğim bu ilk anneler gününde aldığım bir mesaj ise çok farklı duygu ve hayallerin kapısını açtı bana. Herkes okusun istedim bu mesajı:
"Ey mübarek çocuk! Ey dünyaya bulaşmadan bir konup, sonra uçup  giden güvercin (Abdullah)'ın oğlu! Baban her şeyin sahibi ve her şeyi bilen Allah'ın yardımıyla oklarla kura çekildiği günün sabahı yüz güzel deve karşılığında kurban edilmekten kurtulmuştu. Eğer rüyamda gördüklerim çıkarsa sen bütün insanlığa gönderilecek ve helâlı-haramı öğreteceksin. İnsanları hakikate ve İslam'a ulaştıracaksın. Baban İbrahim'in dininde olacaksın. Allah seni bütün putlardan korusun. Senin davan insanlık durdukça devam edecektir. (Bu sözlerden sonra dedi ki;) Her diri ölecek, her yeni eskiyecek, her yaşlı dünyadan ayrılıp gidecektir. İşte ben de ölüyorum. Fakat adım ebediyyen kalacak. Çünkü arkamda bir hayırlı ve tertemiz bir evlat bırakıyorum."
Bu sözler bir annenin, hem de oldukça özel bir çocuğun seçkin annesi, annemiz Hz Amine'nin ölmeden önce yavrusu peygamberimize son sözleri idi. 
Ruhuna rahmetle sizlerin de ardınızda hayrı çok,  tertemiz insanlar bırakan annelerden yazılmanız temennisi ile...Anneler gününüzü kutluyorumGül


Önceki Yazı >>>>TORUNUM YARIN 18 MART
Sonraki Yazı >>>>Geçti Bayım Geçiyor Dünya
Yazan:Elif AKIN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9 / 10    2 Kez oylandı


ETİKETLER:


LÜFTEN YORUM EKLEYİNİZ


Arşiv-2012
Arşiv-2013
Arşiv-2014
Arşiv-2015
Arşiv-2016
Arşiv-2017
Son Tweetler